EMCI-Logo
Blog

Blog

Bayrak Direklerinin Önemi ve Prestiji

Bayrak direği, adından da anlaşılacağı üzere bayrak asmak için tasarlanıp üretilen uzun bir direk olarak ifade edilmektedir. Firmamız bünyesinde üretimi gerçekleştirilen bu bayrak direkleri, genellikle talep edildiği niteliklerde, paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Devamını Oku

Alüminyum Aydınlatma Direkleri Ne Kadar Kaliteli

Aydınlanma insanların içgüdüsel olarak istediği bir durumdur. Yüzyıllardan beri birçok sokak aydınlatması insanlara hizmet vermektedir. İlk dönemlerde sokak aydınlatması olarak mumlar kullanılmıştır. Bu sistem yüzünden birçok sıkıntı ortaya çıkarmıştır.

Devamını Oku

Güvenli Okul Projesi Nedir?

Bazı öğrencilerin, öğretmenlerin ya da velilerin ilk kez duyduğu ve dolayısıyla merak edip araştırma yaptığı konulardan biri de “Güvenli Okul Projesi Nedir?” sorusunun yanıtıdır.

Devamını Oku

Bayrak Direklerinin Kullanım Ömürleri

İnsanlar yüzyıllardan beri bir varoluş halindedir. Yerleşik hayata geçen insan toplulukları birlikte yaşamayı amaç edinmişler ve topluluk oluşturmuşlardır. Bu topluluklar zamanla büyüyerek devlet olma özelliğine sahip olmuşlardır.

Devamını Oku

Aydınlatma Direkleri LED ve Armatürleri

Hemen hemen her gün insanlar düzenli olarak aydınlatma direkleri ile karşı karşıya gelmektedir. Aydınlatma direkleri uzun yıllardan beri park, bahçe ve sokakları aydınlatmaktadır. Bu aydınlatma direkleri sayesinde insanlar güvenle gece saatlerinde sokaklarda geze bilmektedir. Yıllar önce ilk aydınlatma direkleri basit bir mum ve fitilden oluşan çok basit bir haldeydi.

Devamını Oku

Bayrak Direkleri Ebatları ve Kullanım Alanları

Bayrak direği klasik anlamı ile bayrağın çekildiği son dönemler de demirden eskiden ise tahtadan yapılan direklerdir. Ancak bayrak direkleri bir obje olarak görülmenin dışında özgürlüğün sembolü olan bayrakları taşıdıkları için büyük manevi değere sahiptir. Bu manevi değer hem bayrağa olan bakış açısını hem de bayrak direğine olan bakış açışını olumlu yönde etkilemiştir.

Devamını Oku

Alan Aydınlatma Direklerinin Getirdiği Kolaylıklar

Işık ve ampul icat edildiğinden bu yana insan hayatında çok şey değişti. Eskiler bilir aydınlatma için mum, gaz lambası hatta odun ateşi bile kullanılırdı. İşte bu yüzden aydınlatma direkleri kullanımının getirdiği kolaylıklar göz önünde bulundurulduğunda çevreye ve insana olan katkıları göz ardı edilemez. Özellikle son zamanlarda gelişen teknolojiyle beraber modern mimarideki akıllı şehirler aydınlatma direklerinin kullanım alanını da genişletmiştir.

Devamını Oku
Blog