EMCI-Logo
Blog

Blog

​​​​​​​Bayrak Direği Yapımı

Bayrak direği yapımı malzeme seçimi ve yönetmelikler baz alınarak hazırlanır. Yürürlükteki yönetmeliğe göre özel ve resmi kurumlarda kullanılan Türk Bayrağı direği diğer ülke bayrak direklerinden büyük olmalıdır.

Devamını Oku

​​​​​​​Krom Bayrak Direği Nedir?

Krom bayrak direği nedir konu başlığında iki çeşit direk modeli karşımıza çıkar. Paslanmaz modellerin görünümü daha estetiktir. Galvaniz üretimlere göre daha parlaktırlar. Bu nedenle pek çok resmi kurumda tercih edilirler. İki şekilde üretilen bu krom bayrak direkleri içerisinde tepeden dönerli ve klasik sistemler bulunuyor.

Devamını Oku

​​​​​​​Kamera Direği Çeşitleri

Kamera direği çeşitleri elektrostatik fırın boyalı olarak ve galvaniz kaplama olarak imal edilmektedir. Üretimlerde dayanıklılığa çok önem verilmektedir. 90 ve 160 km/h rüzgâr hızına dayanıklı olarak üretilen kamera direkleri kullanım alanlarına uygun olarak üretiliyor.

Devamını Oku

​​​​​​​Aydınlatma Direği Çeşitleri

Aydınlatma direği çeşitleri karanlık ortamların aydınlatılmasında kullanılır. Özellikle şehirlerin aydınlatılması hem kullanışlılık, hem de görsel bakımından çok önemlidir. Sadece geceyi aydınlatmakla kalmayan aydınlatma direkleri aynı zamanda sokak ve caddeleri yaşayan bir şehre çevirir.

Devamını Oku

Yol Aydınlatması

Yol aydınlatmaları, şehir aydınlatmasının en önemli kısmını kapsamaktadır. Yol aydınlatması denince pek çok kişinin aklına; şehir içi trafik ana yolları, şehir içi trafik yolları, oto yollar, çevre yolları, ekspres yollar, cadde ve sokaklar, kavşaklar, bağlantı yolları, meydanlar ve buna benzeyen yerlerin sabit yol aydınlatma tesisleri ile aydınlatılma işlemi gelir. Yol aydınlatma işleminin yapılmasındaki asıl amaç, sürücülerin güven içinde seyahat etmeleri ile beraber yayaların güvenliğini sağlamaktır. İyi görme koşuları oluşturularak sürücülerin ve yayaların güvenliği sağlanır.

Devamını Oku

Dış Aydınlatma

Dış aydınlatmada kullanılmakta olan lambalar, elektrik enerjisi ile çalıştığı için elektrik gücünü ışık gücüne çevirme işlemini en verimli şekilde yapan lamba bu işlem için tercih edilmelidir. Bilinen en verimli kaynak ise düşük basınçlı olan sodyum lambasıdır. Yanlış olduğu ışık kendine özgü ve sarımsı renktedir. Sarı ışık ise rastlantı olarak gözün en duyarlı olduğu ışıktır. Yani sarı ışık, gönlümüzde en etkili olan ışık olmaktadır.

Devamını Oku

Dış Cephe Lambaları

Birçok kişi, binaların makyajının binaların dışında kullanılmakta olan dış cephe malzemeleri olmadığını düşünür. Ahşap, metal, boya ve benzeri unsurlar yapıya de birleşik olan unsurları olduğu için yapılan makyajı olarak sayılmaz. Bu yüzden de aydınlatmalar, yapıların makyajı durumundadır. Yani dış cephe lambaları, yapıların güzel görünmesini sağlayan ya da çirkin görülmesine neden olan unsurdur.

Devamını Oku

Dekoratif Sokak Lambası

Sokak lambası; içinde ışık kaynağı bulunan bir sisteme sahip olan ve direkler üzerinde yer alan, hava karardığı zaman otomatik olarak devreye giren, çevreyi aydınlatmada görevli olan bir çeşit aydınlanma aracı olarak tanımlanır. Sistemi ışığa duyarlı olan sokak lambaları, hava karardığı zaman ya da etraf sis olduğu zaman çalışmaya başlarlar. Sokak lambaları, elektrik ya da telefon direklerine bağlı olabildiği gibi bağımsız konumlarda da bulunabilir.

Devamını Oku

Dekoratif Aydınlatma

Dekoratif aydınlatma, bir adet iç aydınlatma katmanı olarak tanımlanabilir. Daha basit bir şekilde söylemek gerekirse evler için kullanmakta olan mücevherlere benzetilebilir. Yani dekoratif aydınlatmalar, yaşam alanınızın parlamasına ve aydınlanmasına yardımcı olan aydınlatma türüdür. Evinize dekoratif aydınlatma armatürleri ekleyerek evinizi daha göz alıcı bir yer haline getirebilirsiniz.

Devamını Oku

Kamera Direği Fiyatları

Kamera direği, günümüzde genellikle güvenlik kameralarını yerleştirebilmek amacıyla kullanılan kamera direği, pek çok alanda önemli bir ihtiyaç olarak değerlendirilmektedir. Evlerde, iş yerlerinde, trafikte ve bu gibi alanlarda güvenliği sağlamak amacıyla kameraya ihtiyaç duyulurken, kameranın kullanımı için de kamera direğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Devamını Oku

Yol Aydınlatma Direkleri

Yol aydınlatma direkleri, fonksiyonel olarak kullanılan ve sürekli ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. söz konusu aydınlatma olduğunda sokakların karanlık olmaması için düzenli olarak aydınlatma sistemleri kontrol edilir. EMCİ ENDÜSTRİ olarak verdiğimiz tüm hizmetlerde üstün kaliteli malzemeler kullanarak insanların mağdur olmamaları için gerekli işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Devamını Oku

Okul Bayrak Direği

Okul bayrak direği ürünleri, her okulda ihtiyaç duyulan ve okulların sahip olmakla yükümlü oldukları demirbaş malzemelerden biridir. Bir okulun amacı, öğrencilerine sağlıklı ve kaliteli eğitim vermektir. Eğitim sadece bilimsel anlamda değil, ahlaksal ve kültürel bağlamları da kapsar.

Devamını Oku

Teleskopik Kamera Direği

Teleskopik kamera direği ürünleri ile kameraların sabit bir şekilde görüntü alabilmeleri sağlanmaktadır. Kamera direkleri birçok farkı seçenekten oluşmaktadır. Mafsallı kamera direği, mobese direği, dekoratif kamera direği, teleskopik kamera direği ve çok daha fazla seçenek kamera direği alanında bulunmaktadır.

Devamını Oku

Galvaniz Aydınlatma Direği

Aydınlatma direkleri insanların günlük yaşamını kolaylaştıran ve yaşam alanlarında mutlaka bulunması gereken önemli ihtiyaçlardan biridir. Sokaklarda, caddelerde güneşin çekilmesi ile beraber havanın karardığı zamanlarda ihtiyaç duyulan bu tür direkler pek çok farklı malzemeden üretilmektedir.

Devamını Oku

Direkli Bayrak Ürünleri

Direkli bayrak ürünleri ile kurumsal bir görüntü sağlamak için ihtiyacınız olan dış görünüm araçlarına sahip olabilirsiniz. Bayrak, sembolik olarak anlam taşıyan ve insanların önem verdiği bir husustur. Gerek vatanımızı temsil eden Türk Bayrağımız gerekse kurumların kendi markalarını ifade edebilmek için kullandıkları bayraklar söz konusu olduğu zaman direkli bayrak ürünleri oldukça fazla tercih edilmektedir.

Devamını Oku

Sokak Aydınlatma Direkleri

Sokak aydınlatma direkleri ile ister yürüyüş yollarını isterseniz araç yollarını gerekli aydınlatmalar için uygun hale getirebilirsiniz. Her türlü sokak aydınlatma direği ihtiyacınızı bulabileceğiniz EMCİ ENDÜSTRİ web sitemiz üzerinden uygun ürünleri inceleyebilir ve sokak lambası seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Peki sokak aydınlatma direkleri kaç metredir? Sokak aydınlatma direği fiyatları nelerdir? Sokak lambası direği hakkında merak ettiğiniz birçok bilgiyi sizler için derledik.

Devamını Oku

Kamera Montaj Hizmetleri

Kamera montaj hizmetleri EMCİ ENDÜSTRİ tarafından profesyonel olarak verilen hizmetlerden biridir. Kameralar günlük hayatımızda oldukça fazla yer etmeye başlamakta. Bunun en temel nedeni ise güvenlik ihtiyacı olarak biliniyor. Kamera montaj hizmetleri ile kameraların sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım ömrü olması sağlanmaktadır.

Devamını Oku

Galvaniz Nedir?

Galvaniz, yaklaşık 450 derecede eritilmiş olan çinkonun içine daldırılan çeliğin çinko ile kaplanması ile ortaya çıkan malzemedir. Çinko ve demirin birleşiminden ortaya çıkan dayanıklı madde galvaniz olarak adlandırılmaktadır.

Devamını Oku

Galvaniz Kamera Direği

Galvaniz kamera direği üretimi yapan firmamız, müşterinin talepleri doğrultusunda 80 km/h ile 160 km/h rüzgar hızına kadar dayanıklı olan kamera direkleri üretimi yapmaktadır. Direğin kullanılacağı alana göre pek çok farklı tasarımlarda kamera direkleri üretimi yapılabilmektedir.

Devamını Oku
Blog