EMCI-Logo


Galvaniz Nedir?

Galvaniz Nedir?

Galvaniz, yaklaşık 450 derecede eritilmiş olan çinkonun içine daldırılan çeliğin çinko ile kaplanması ile ortaya çıkan malzemedir. Çinko ve demirin birleşiminden ortaya çıkan dayanıklı madde galvaniz olarak adlandırılmaktadır.

Galvaniz Nedir?

Galvaniz Nedir?

“Galvaniz nedir?” Sorusu birçok aydınlatma direği almak isteyen kişi tarafından sorulan sorulardan biridir. Aydınlatma direkleri insan yaşamını kolaylaştıran ve özellikle hava karardığında insanlara güvenil bir yürüyüş ya da yol alma imkanı sağlayan araçlardır. Kimi zaman araçlar kimi zaman insanlar için hazırlanan galvaniz aydınlatma direkleri kimi zaman da bahçe gibi alanlar için daha çok dekoratif amaçlı ancak aydınlatma amacını da yerine getirecek şekilde tercih edilmektedir. Galvanizm aydınlatma direkleri ile yaşam alanlarınızın dekorasyonunu güncelleyebilir ya da var olan dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Peki galvaniz nedir? Galvaniz aydınlatma direği fiyatları nelerdir? Galvaniz aydınlatma direkleri hakkında merak ettiklerinizi derledik.

Galvaniz Nedir? Ne İşe Yarar?

Galvaniz, yaklaşık 450 derecede eritilmiş olan çinkonun içine daldırılan çeliğin çinko ile kaplanması ile ortaya çıkan malzemedir. Çinko ve demirin birleşiminden ortaya çıkan dayanıklı madde galvaniz olarak adlandırılmakta. Bu işlem özellikle paslanmanın önlenmesi için yapılmaktadır. Dışarıda var olan hava koşullarında, neredeyse her türlü hava koşulunda kullanılacak olan metallerin ömrünün uzatılması için yapılan bir işlemdir.

Galvaniz kaplama bayrak direkleri zor hava koşullarında çok daha sağlıklı bir şekilde çalışabilmektedir. Genellikle dört mevsim dışarıda duran ve zorlu hava şartlarına karşı dirençli olması gereken direkler galvaniz kaplama tercih edilmektedir.

Galvaniz Aydınlatma Direği Fiyatları

Galvaniz aydınlatma direği fiyatları, uzun ömürlü aydınlatma direği satın almak isteyen firmalar tarafından da sorgulanmaktadır. Kimi aydınlatma direklerinin malzemesi galvaniz yerine farklı bileşenlerden oluşabilmektedir. Bu nedenle aydınlatma direği satın alırken aydınlatma direklerinin uzun ömürlü olmaları için malzemelerini kontrol etmenizde fayda var. Zor hava koşullarına dayanabilen galvaniz aydınlatma direkleri ile uzun yıllar sorunsuzca aydınlatma ya da kamera için sağlam bir direk sahibi olabilirsiniz.

Galvanizli sokak aydınlatma direği fiyatları hakkında bilgi almak ve ürün çeşitleri arasından ihtiyacınız olan boy ve ebatlarda ürünleri tercih etmek için EMCİ ENDÜSTRİ web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Firmamız tarafından imal edilen tüm direkler, amacına uygun ve kaliteli malzemeler ile üretilmektedir. Uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Galvaniz Nedir?