EMCI-Logo


Bayrak Direklerinin Önemi ve Prestiji

Bayrak Direklerinin Önemi ve Prestiji

Bayrak direği, adından da anlaşılacağı üzere bayrak asmak için tasarlanıp üretilen uzun bir direk olarak ifade edilmektedir. Firmamız bünyesinde üretimi gerçekleştirilen bu bayrak direkleri, genellikle talep edildiği niteliklerde, paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Bayrak Direklerinin Önemi ve Prestiji

Bayrak direği, adından da anlaşılacağı üzere bayrak asmak için tasarlanıp üretilen uzun bir direk olarak ifade edilmektedir. Firmamız bünyesinde üretimi gerçekleştirilen bu bayrak direkleri, genellikle talep edildiği niteliklerde, paslanmaz çelikten üretilmektedir. Üstelik ister 3 metre ile 100 metre arasında büyüklüğe kadar üretilebilen bu bayrak direkleri, okullar, fabrikalar, gemiler, şirketler, kurumsal firmalar, kamu kurumları, belediyeler, organize sanayi ya da bu gibi alanlarda kullanılmakta ve önemli bir yere sahip olmaktadır.

Bayrak Direklerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere pek çok farklı türü ile çeşitli alanlarda kullanılmakta olan bayrak direkleri, bu gibi alanlarda özel bir anlam ifade etmektedir. Ofislerde genellikle bünyesinde bulunduğu şirketi temsil eden bayrak ile beraber organizasyonlarda ya da konferans salonlarında makam direği olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra daha çok şirketlerin ya da kuruluşların tanıtım standlarında, reklamlarında, teşkilat binalarında ve partilerin miting alanlarında önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkan bu direkler, çeşitli amaçlarla bulundurulmaktadır.

Bayrak direklerinin kullanım alanları bu kadarla sınırlı kalmazken, panellerde konuşmacı kürsüsünün arka kısmında, gemilerde, sendikalarda, büst yanlarında, okul bahçelerinde, devlet dairelerindeki makam odalarında, makam araçlarında, sağlık ocaklarında, emniyet müdürlüklerinde, derneklerde, hastanelerde ve unu gibi daha pek çok farklı kurum ve kuruluşlarda farklı çeşitleri ile kullanılabilmektedir.

Bayrak Direklerinin Önemi

Bayrak direklerinin önemi hemen hemen herkes tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Genellikle kullanıldığı alanlarda önemli bir yere sahip olan ve belli bir anlam ifade eden bayrak direkleri, gerek ülkelerin, gerek kurumların gerekse markaların temsil edilmesi açısından önemli bir sembol olarak kabul edilmektedir. Bu gibi yerlerde gurur, coşku, prestiji sembolize eden ya da süs amacıyla kullanılmakta olan bu direkler, farklı boyutlarda, özelliklerde ya da tasarımlarda olabilmektedir.

Bayrağın ya da flamanın yüksekte bulunmasını, bu sayede daha ihtişamlı bir görünüm kazanmasını sağlayan bayrak direkleri, pek çok farklı özelliğe sahip olabilmektedir. Firmamız tarafından ilgili kanun yönetmeliğine göre üretilen bu direkler ile Türk bayrağı diğer bayraklarda 80 cm ila 1 metre kadar yüksekte bulundurmaktadır.

Bayrak Direklerinin Önemi ve Prestiji