EMCI-Logo


Bayrak Direği Üretimi

Bayrak Direği Üretimi

Bayrak Direği Üretimi Aşamaları Nelerdir?

Bayrak Direği Üretimi

Poligon Bayrak Direği
EMCİ Aydınlatma bayrak direkleri müşteri talebine göre istenilen yükseklikte üretilmektedir. Statik tasarımlar “ASCE Manual 72”ye uygun yapılmaktadır. 12 metreye kadar olan direkler tek gövde olarak üretilmekte, 12 m’den uzun direkler ise poligonal modüllerin iç içe sıkı geçmesiyle oluşturulmaktadır. Boyutları yüksekliğe göre değişen ankrajlı temel montajına uygun kare veya dairesel taban flanşı kullanılmaktadır. Bayrak direklerine korozyona karşı uzun ömürlü sıcak daldırma galvaniz TS 914 EN ISO 1461 standartlarına göre uygulanmakta ve istenirse galvaniz üzeri elektrostatik toz boya ya da sıvı boya yapılmaktadır. Müşterilerimiz firmamız tasarımlarından birini seçebileceği gibi kendi tasarımlarının da üretimini yaptırabilmektedir. EMCİ Aydınlatma olarak bayrak direklerinde müşterilerimize temel imalat montaj dahil komple hizmet vermekteyiz.
Poligon Bayrak Direği Mekanizması
Bayrak direği mekanizması kullanılacak yere göre en etkili sonucu verecek şekilde seçilmelidir. Bayrak sistemi isteğe bağlı olarak dıştan halatlı veya içten halatlı olarak üretilmektedir. İçten halatlı sistemler tepe noktasında bayrağın rüzgarla birlikte 360 derece dönmesine olanak sağlamaktadır (sonsuz döner tepe sistemi). Bu sistem sayesinde rahatlıkla dalgalanan bayrak direğe sarılmaz ve yırtılmaz. İçten ipli sistemler yüksekliğe göre manuel çıkrık mekanizmalı ya da motorlu bayrak mekanizması olarak ayarlanmaktadır. Yüksekliğin yanı sıra müşteri taleplerine göre de üretim yapılmaktadır. Tepe Döner Sistem (içten İpli), Klasik Sistem (dıştan İpli) ya da bu sistemlerin her birisi Elektrik Motorlu Otomatik Sistem ile birlikte imal edilebilir.
Poligon Bayrak Direği EMCİ Kalitesi
Asansörlü bayrak direği içerisinde bayrağı indirip kaldırmak amacıyla motor, redüktör ve kumanda sitemi bulunmaktadır. 20 metre ve üzeri boylarda tercih edilen bu direk sistemi için dikilecek alanda elektrik bağlantısının bulunması zorunludur. EMCİ Aydınlatma olarak tüm direk üretimlerinde sıcak daldırma galvaniz yöntemi ile katlanan, poligon bayrak direklerinde sac korozyona karşı dayanımı mükemmeldir dolayısıyla bozulmadan çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ayrıca şık bir görüntü oluşturmaktadır. EMCİ Aydınlatmadan alınan bayrak direkleri şu parçalardan oluşmaktadır; Poligon Bayrak Direği Gövdesi, 360 Derece Tepe Döner Sistemi, Çelik Halat, Flanş Gizleme Kapağı, Küre, Bayrak Gerdirme Çubuğu, Bayrak Sabitleme Boncuğu, Ankraj veya Saplama’dır. Bayrak direği aparatları ve tüm bayrak direği makarası montajları Emci tarafından yapılmaktadır.

Bayrak Direği Üretimi