EMCI-Logo


Makam Direği

Makam Direği

Direğin kalınlığı, rengi ve boyutu doğru seçilmelidir. Makam direkleri genellikle çok uzun olmamalıdır. Bunun yanında kullanılacağı odaya veya mekâna göre tasarımı olmalıdır. Oda klasik olarak tasarlanmış bir yapıya sahipken modern bir makam direği kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Makam Direği

Genel olarak makam odalarında olan üstlerinde bir ülkenin veya firmanın bayrağını taşıyan direklere makam direği denmektedir. Bu direklerin asıl görevi üstlerinde yer alan bayrağı taşımaktır. Bu noktada çok büyük bir ağırlık taşımaları gerekmemektedir. Daha çok dekoratif direk olarak kullanılmaktadır. Makam direği üretiminde bu noktada dikkat edilmesi gerekenlerin başında tasarımı vardır. Bu noktada makam direği siparişi verirken başka hangi noktalara dikkat edilmesi gerekir?

Makam Direği Sipariş Ederken Dikkat Edilecekler

Makam direği başta da belirtiğimiz gibi daha çok dekoratif direk kategorisinde bulunmaktadır. Boyutları çoğunlukla kısa olmaktadır. En fazla birkaç metre boyutunda olan bu direkler için en önemli nokta tasarımdır. Tasarımın yanında;

Yapımında kullanılan malzeme mutlaka kaliteli olmalıdır. Zamanla paslanma yapmamalıdır. Dekoratif olarak kullanılacak bir direkte paslanma olması veya zamanla renginin atması en son istenilecek durumdur.
Boyası mutlaka doğru yöntemlerle yapılmalıdır. Aksi halde boya atmaları oluşabilir. Bu da yine dekoratif anlamda kötü bir görüntü yaratır.
Üçüncü nokta tabii ki tasarımdır. Direğin kalınlığı, rengi ve boyutu doğru seçilmelidir. Makam direkleri genellikle çok uzun olmamalıdır. Bunun yanında kullanılacağı odaya veya mekâna göre tasarımı olmalıdır. Oda klasik olarak tasarlanmış bir yapıya sahipken modern bir makam direği kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Makam Direği Nerede Yaptırılmalı?

Tabii ki makam direği siparişi verirken alanında uzman bir firma tercih edilmelidir. Makam direği yukarıda da bahsettiğimiz gibi daha çok dekoratif amaçlarla kullanılan bir direk türüdür. Bu anlamda şık bir tasarımı olmalı, kolay bir şekilde paslanmamalı ve iyi bir boyası olmalıdır. Bunları doğru şekilde yapacak ve ortaya iyi bir ürün çıkaracak firma da mutlaka tecrübeli olmalıdır. Bu noktada EMCİ endüstri tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir firmadır. Sektördeki tecrübesi ve uzman ekini ile tüm ihtiyaçlarınızı doğru olarak belirleyecek ve ihtiyaçlarınıza en uygun olan ürünü ortaya koyacaktır. Makam direği konusunda da size en uygun ürünü üretecektir. Bunun yanında direğin metalinden, boyasına, tasarımından işçiliğine kadar her noktada en düzeyde malzeme kullanacaktır. Bu da ürününün uzun yıllar hizmet vermesini sağlayacaktır.

Makam Direği