EMCI-Logo


Bayrak Direği Fiyatları ve Çeşitleri

Bayrak Direği Fiyatları ve Çeşitleri

Demir bayrak direği, genellikle alaşımsız metallerden üretilen, endüstriyel boyalar ile boyanan ürünlerdir. Çok çeşitli renkleri ve modelleri olmasına karşın, çoğunlukla standart ölçü, renk ve biçimlerde üretilmektedir. Demir Bayrak Direği’ni Krom Bayrak Direği’nden ayıran en temel özellik alaşımlı olmamasıdır.

Bayrak Direği Fiyatları ve Çeşitleri

Bayrak Direği Fiyatları ve Çeşitleri, birden fazla unsur ile açıklanabilmekte ve değişmektedir. Örneğin üretim malzemeleri değişince haliyle fiyatları da değişmektedir.

Demir Bayrak Direği

Demir bayrak direği, genellikle alaşımsız metallerden üretilen, endüstriyel boyalar ile boyanan ürünlerdir. Çok çeşitli renkleri ve modelleri olmasına karşın, çoğunlukla standart ölçü, renk ve biçimlerde üretilmektedir. Demir Bayrak Direği’ni Krom Bayrak Direği’nden ayıran en temel özellik alaşımlı olmamasıdır. Düz demir renklerine sahip olup, oksitlenme konusunda belli başlı problemler içerse de uzun yıllar boyunca kullanılabilen ürünlerdir, günümüzde de çokça kullanıldığı gibi. Ayrıca temel özelliklerinin yanı sıra demir olmaları sebebiyle mukavemet ve esneklik konusunda da öncü bir direktir, demir bayrak direği. Ülke içerisinde üretilmesinin yanı sıra, yurtdışına da satılmakta ve çokça da rağbet görmektedir.Bunun en temel nedeni ise her alanda kullanımının yaygın olması ve demir bayrak direğinin fiyatlarının diğerlerine nazaran daha uygun olmasıdır. 

Krom Bayrak Direği

Krom Bayrak Direği, simgesi cr olan krom elementinin kendi özel ışıltılı parlak görüntüsü sebebiyle ve paslanma ve oksitlenme karşısında çokça dayanıklı olması sebebiyle tercih sebebi olarak göze çarpmaktadır. Daha dekoratif görüntü istenen yerlerde krom bayrak direği kullanılmaktadır. Resmi kurum ve kuruluşlar haricinde özel kurum ve kuruluşlarda da hem firma hem de ülke bayraklarını dalgalandıran direklerden birisidir krom bayrak direği. Fiyatları demir bayrak direği’nden haliyle farklı olup, ömürleri de daha uzun gibi görünmektedir. Krom elementi aynı zamanda bu direklere kaplama olarak uygulanmaktadır. Esası demir-çelik olan bu bayrak direklerinin, kaplama sonrasında hoş bir parlaklığa kavuşması ile etkileyici bir görüntü sergilemektedir. Krom bayrak direğinin yegane tercih sebeplerinden birisi de budur. 

Poligon Bayrak Direği

Poligon Bayrak Direği, hem aydınlatma ile hem de bayrak taşıması ile öne çıkmaktadır. Genellikle galvanizli malzemelerden üretilmesinin yanı sıra, özel spesifik tercih ya da istekler doğrultusunda krom bayrak direği ya da demir bayrak direği olarak da üretilmektedir. Genellikle direğin altında bir aydınlık da istenen yerlerde kullanım sebebi olabilmektedir. Bayrak Direği Fiyatları ve Çeşitleri de genellikle bu gibi esaslara göre değişkenlikler göstermektedir. İşte zaten bu noktada poligon bayrak direği de bu ayrımın bir sonucunda ortaya çıkmış durumda olmaktadır. Poligon bayrak direğinin etrafında aydınlatma lambaları olabilerek, bir direk iki iş yapmış olmaktadır. Bu sebepten çok büyük avantaj sağlamaktadir. Konu bahis olan Poligon bayrak direği, standart direklerin arasında farkları ile tercih sebebi olmaktadır.

Bayrak Direği Fiyatları ve Çeşitleri