EMCI-Logo


Aydınlatma Direği Ankara

Aydınlatma Direği Ankara

Aydınlatma Direği, bir ışık kaynağını, kendisinin ucunda, ortasında veya altında bulunduran dekoratif ve zaruri ihtiyaçlar anında kullanılan ürünlerdir. Bu Aydınlatma direği kendisinin etrafını 360 derece de aydınlatabilen modellere sahiptir.

Aydınlatma Direği Ankara

Aydınlatma Direği Ankara, İstanbul, Kocaeli gibi birden çok ilde üretilsede, neticede ticari kapasiteye en büyük illerde ulaşacaktır.

Aydınlatma Direği

Aydınlatma Direği, bir ışık kaynağını, kendisinin ucunda, ortasında veya altında bulunduran dekoratif ve zaruri ihtiyaçlar anında kullanılan ürünlerdir. Bu Aydınlatma direği kendisinin etrafını 360 derece de aydınlatabilen modellere sahiptir. Bunun esas temellerinden biri insan sayısının çokluğudur. Ki, bu sebepten de haliyle akşamları ve geceleri aydınlık ve ışık ihtiyacı daha yüksek hale gelecektir. Bu gibi durumlarda fazlaca mesken, mahalle ve sokaktaki aydınlatma direği haricinde bir de park aydınlatma direği, Poligon Aydınlatma Direği ve Otopark aydınlatma direği gibi çokça farklı seçenekte aydınlatma direği tasarımı mevcuttur. Mesela bunlara örnek olarak enerjisini güneşten alan Solar Aydınlatma Direği vardır ki, aralarında enerji tüketimi bakımından en avantajlısı budur. 

Poligon Aydınlatma Direği

Poligon Aydınlatma Direği, 8gen 12gen 16gen gibi şekillerde olabilen direk türlerindendir. Genel amaçlı olan Poligon Aydınlatma Direği, kendi içerisinde de çok farklı seçenekler barındırmaktadır. Bu direkler demir,çelik,galvaniz gibi malzemelerden üretilmektedir. Otoyol gibi sokak mahalle gibi yerlerde çokça kullanılan bu poligon aydınlatma direği,genel kullanım amaçlı ve özel kullanım amaçlı olarak farklı ışık renklerine ve farklı uzunluklara sahip olabilir. Standart ölçüleri yanısıra bir de istenen özel ebatlarda üretim yapılabilmektedir. Her ortam ve şekle göre üretilebilen bu direkler, gözümüze çokça çarpmaktadır. Geçmişten günümüze her anlamda gerekli olan bu direklerin esas özelliği poligon olmasıdır; yani çok kollu. Bu özelliği 180-270 ve hatta 360 derecelere varan aydınlatma genişliği sağlayabilecektir. 

Solar Aydınlatma Direği

Solar Aydınlatma Direği, güneş enerjisi ile çalışan bir sistemdir. Bu direklerin en güzel özelliği ekonomik olmalarıdır. Eski tip direklerin yerini almaya başlayan bu Solar Aydınlatma Direği, extrem bir sistem de içermemektedir. Bir güneş paneli, kablo tesisatı ve enerji depolama birimleri (aküler) ile oluşan Solar aydınlatma direği, uzun yıllar kullanılabilir sistemler olacaktır. Temel prensibi aydınlatma olsa da bir yandan da ekonomik açıdan çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Gelenekselleşen sistemlerden hariç olarak bu sistemler daha elektronik yapılara sahiptir. Ancak yukarıda da bahsedildiği üzere çok çok anlaşılmaz yapılar değildir. Bir diğer avantajları da budur. Bakım maliyeti açısından sadece aküler bahsedilebilir. Haricen bir avantajı da genellikle led sistem ampül ve ışıklar kullanılmasıdır. İşte tüm bu avantajlı sistemin ismi Solar Aydınlatma Direği’dir.

Aydınlatma Direği Ankara