EMCI-Logo


Sokak Aydınlatma Direk Çeşitleri

Sokak Aydınlatma Direk Çeşitleri

Sokak aydınlatma direkleri çok sık kullanılan ve her sokakta bulunan ürünlerdir. Bu ürünler oldukça önemlidir. Özellikle güvenlik açısından bu direklerin düzgün yerleştirilmesi ve aralarındaki mesafenin yeterli olması şarttır.

Sokak Aydınlatma Direk Çeşitleri

Sokak aydınlatma direkleri çok sık kullanılan ve her sokakta bulunan ürünlerdir. Bu ürünler oldukça önemlidir. Özellikle güvenlik açısından bu direklerin düzgün yerleştirilmesi ve aralarındaki mesafenin yeterli olması şarttır. Siz de firmamızdan alacağınız destek ile en doğru seçimi yapabilir ve iyi bir aydınlatma direği seçimi yapabilirsiniz. Sokak aydınlatma direkleri arasından seçim yaparken özellikle hammaddenin doğru seçilmesi gerekir. Kullanılan ortama uygun direkler her zaman daha uzun ömürlü olacaktır. Siz de firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, direk seçimi konusunda destek alabilirsiniz. 

Sokak Aydınlatma Direk Seçimi

Sokak aydınlatma direkleri seçimi yaparken bahsedeceğimiz noktalara dikkat etmeniz önem taşıyor. Bunları şu şekilde ifade edebiliriz:

    •    Direğin korozyona karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Bu dış ortamdaki direkler için oldukça önemlidir. Özellikle yağmur ve kar gibi doğa olaylarından etkilenmemesi gerekir.
    •    Bir diğer önemli konu ise açıkta elektrik hattının olmamasıdır. Elektrik hattındaki açıklık özellikle yağmurlu havalarda risk oluşturacaktır. 
    •    Sokak aydınlatma direkleri yeterli sayıda olmalıdır. Direkt seçimi yapılırken alanın tamamının ışıklandırılması gerekir.
    •    Sokak aydınlatmalarında LED sistemler kullanılmalıdır. Bu sayede daha tasarruflu olabilir.
    •    Sokak aydınlatma direkleri sağlam şekilde yerleştirilmelidir. Ancak bu sayede başarılı sonuç alınabilir.

Tüm bunlara dikkat ederek siz de harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kısa süre içinde doğru montaj gerçekleştirerek sokak aydınlatma direklerinden faydalanabilirsiniz.

Sokak Aydınlatma Direği Modelleri

Farklı birçok model sokak aydınlatma direği bulunmaktadır. Bu direkler sayesinde hem ortamlara dekoratif bir hava katılmakta hem de aydınlatma ihtiyacı giderilmektedir. Poligon aydınlatma direkleri bunlardan birincisidir. TEDAŞ’a ait şartnameye uygun olan bu direkler maliyet açısından işletmeleri ve kurumları zorlamayacaktır. Galvaniz üzeri elektrostatik boyama ile hazırlanmaktadır. Dekoratif aydınlatma direkleri biraz daha masraflıdır. Daha özel yerlerde bu ürünler kullanılabilir. Özellikle özel sokak ve caddelerde bu ürünler sıklıkla kullanılmaktadır. Solar aydınlatma direkleri ise bir diğer modeldir. Bunlara ek olarak asansörlü, koruma merdivenli, portatif merdivenli bayrak direkleri de bulunmaktadır. Emci aydınlatma olarak en kaliteli ürünleri sizlere sunuyoruz. Detaylı bilgi için bizleri arayabilir, ürünler hakkında özel teknik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sokak Aydınlatma Direk Çeşitleri