EMCI-Logo


Park Bahçe Aydınlatma Armatürleri

Park Bahçe Aydınlatma Armatürleri

Park bahçe aydınlatma armatürleri için 4- 6 metre yükseklikte dairesel aydınlatmalar çokça tercih edilir. Genel olarak armatürler dış mimarinin en önemli parçalarındandır.

Park Bahçe Aydınlatma Armatürleri

Park bahçe aydınlatma armatürleri için 4- 6 metre yükseklikte dairesel aydınlatmalar çokça tercih edilir. Genel olarak armatürler dış mimarinin en önemli parçalarındandır. Armatür seçilirken başarılı bir aydınlatma sağlamasının yanında şık bir tasarıma sahip olmasına da dikkat edilir. Dairesel armatürlerin yanında yer gömme, set üstü, direk şeklinde, duvar gömme gibi modellerde bahçe armatürleri olarak kullanılmaktadır. Armatürler birden çok lambayı barındıran modellerdir. Bu modellerde dekoratif özellikler öne çıkar. Yüksek ışık yansıtma özelliği bulunan park armatürleri dış mekanların tamamlayıcılarıdır. Bu aydınlatma ürünleri bağlantı ekipmanları, montaj ayağı, optik, güö kaynağı gibi parçalar bulunur.

Park Bahçe Aydınlatma Armatür Çeşitleri

Park bahçe aydınlatma armatürleri üç grupta toplanabilir. Özel amaçlı, sabit ve taşınabilir olarak bu başlıklar sıralanabilir. Dış cephede kullanılan projektörlerde bu gruplar içerisinde sayılır. Özellikle yürüyüş yolları ve bahçelerde estetik görünümlü modeller tercih edilir. Cadde ve sokaklarda ise tasarruflu led aydınlatmalar öne çıkar. Kullanılabilen park ve bahçe armatürleri çeşitleri şu şekilde sırlanabilir:

* Yere Gömme modeller: 15, 20,3W modellerinde seçenekler sunulur.

* Set Üstü Modeller:  Prizmatik, Bal Prizmatik, Opal camlı, meridyen, yarım meridyen, şeffaf camlı, rayo, cubo gibi çok farklıt tasarımlarda modeller bulunur.

* Park ve Bahçe Direkleri: Farklı direk tasarımları ile kullanım alanına şıklık katan dış mekan armatürleri sunulur.

* Duvara Gömme armatürler

* Dış mekan Gloplar

* Çimen armatürler

* Aplikler

Park Bahçe Aydınlatma Armatür Tasarımları

Park bahçe aydınlatma armatürleri tasarımları ile bulundukları mekana şıklık katarlar. Nesnelerin rengini ve ışık gücünü olduğu gibi algılamanızı sağlayan led armatürler en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Armatürler hem ışık dağılımını kontrol eder hem de içindeki donanımlarla koruma sağlar. Dış ortamlarda kullanılacak bu tarz aydınlatma armatürleri neme ve suya dayanıklıdır. Aydınlatma direkleri, fenerler, aplikler ve sarkıtlar gibi farklı tasarımlarda pek çok model tercih alternatifleri arasında yer alır. Ortamın mimarisine uygun tasarımlar yapılabilir. Özellikle şehirlerin prestijini artıran bu tasarımlar park ve bahçelerin mimarisine uygun olarak üretiliyor. Dayanıklı ve şık tasarımları ile farklı kullanım alanlarına uygun model seçimleri yapılabilir.

Park Bahçe Aydınlatma Armatürleri