EMCI-Logo


Çift Konsullu Aydınlatma Direkleri

Çift Konsullu Aydınlatma Direkleri

Emci Endüstri olarak çift kollu aydınlatma direklerinin imalatında en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Çift kollu direk özellikleri için tıklayın.

Çift Konsullu Aydınlatma Direkleri

Çift Konsollu Aydınlatma Direkleri Hakkında Bilgiler

Aydınlatma günlük hayatımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz kavramdır. Gündüz hayat ne kadar aktifse gece de şehir hayatı hareketlidir. Yolculuklar, etkinlikler akşam ve gece de devam etmektedir. Bu durum da aydınlanma ihtiyacını doğurmaktadır.

Çift konsollu Aydınlatma direkleri; otoyolları, otobanları ve çevreyollarını yolların her iki tarafını da aydınlatabilecek şekilde tasarlanan aydınlatma direkleridir. Bu direkler karayollarını sürücü konforunu en iyi şekilde sağlayacak biçimde aydınlatmaktadır. Ortadan refüjlü yollarda aydınlatma için kullanılırlar. Geçe sürüşü için yol aydınlığı oldukça önemlidir. Bu direkler gece sürüşüne uygun tasarlanmalıdır. Çift konsol iki tarafın da aydınlatılmasını sağlamaktadır. Konsol uzunlukları 50- 300cm arasında değişim gösterirler.

Çift Konsollu Aydınlatma Direkleri Kullanım Alanları

Çift konsollu aydınlatma Direklerinin kullanım alanları; orta kaldırımlı - refüjlü yollar, otobanlar, çevreyolları ve otoyollardır. Genişleyen karayolu ağı aydınlatma direklerine olan ihtiyacın artmasını sağlamıştır. Gündüz yolcukları gibi gece yolculukları sık tercih edilmektedir. Bu durum da aydınlatmanın önemini ortaya koymaktadır.

Aydınlatma her şeyden önce güvenlik düşünülerek tasarlanmalıdır. Işık seviyesi, görme eylemini etkilememelidir. Aydınlatma her yönden aydınlatmalı görüş mesafesini etkilememelidir. Çift konsol bu açıdan oldukça kullanışlıdır. Yolların iki tarafının da görüş açısından eşit olmasını sağlayarak yolculuğun güvenle devam edebilmesine katkı sağlar.

Çift konsol aydınlatma direkleri kullanım alanları dış mekanlar olduğu için direk malzemeleri ısı değişimine dayanıklı olmalıdır. Rüzgara, yağmura, sıcaklığa, aşırı soğuğa dayanıklı malzemelerden üretilmelidir.

Çift Konsollu Aydınlatma Direkleri Fiyatları

Çift konsollu aydınlatma direkleri fiyatları hakkında bilgi verebilmek için direk özelliklerinin belirlenmesi gerekmektedir. Aydınlatma teknolojisi her alan gibi günümüzde oldukça gelişmiştir. Led aydınlatıcılar, tasarruf sağlayan ampuller, özel ışık kalitesi veren aydınlatıcılar gibi pek çok seçenek mevcuttur. Ayrıca direk için kullanılacak hammadde de fiyat belirlemesi için önemlidir. Direk gövde hammaddesi, uzunluğu direk maliyetini belirlemektedir. Direk görseli için tasarımsal özellikler de direkler arasında farklı fiyatlar oluşmasına sebeptir. Yol uzunluğu, kullanılacak aydınlatma direği açısı, direkler arası mesafe kullanılacak direk sayısını etkilemektedir. Bu durum da aydınlatma maliyetlerini etkilemektedir.

Çift konsollu aydınlatma direk fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve ihtiyaç, isteklerinize uygun aydınlatma hizmetleri almak için bizimle iletişime geçiniz.

Çift Konsullu Aydınlatma Direkleri