EMCI-Logo


​​​​​​​Krom Bayrak Direği Nedir?

​​​​​​​Krom Bayrak Direği Nedir?

Krom bayrak direği nedir konu başlığında iki çeşit direk modeli karşımıza çıkar. Paslanmaz modellerin görünümü daha estetiktir. Galvaniz üretimlere göre daha parlaktırlar. Bu nedenle pek çok resmi kurumda tercih edilirler. İki şekilde üretilen bu krom bayrak direkleri içerisinde tepeden dönerli ve klasik sistemler bulunuyor.

​​​​​​​Krom Bayrak Direği Nedir?

Krom bayrak direği nedir konu başlığında iki çeşit direk modeli karşımıza çıkar. Paslanmaz modellerin görünümü daha estetiktir. Galvaniz üretimlere göre daha parlaktırlar. Bu nedenle pek çok resmi kurumda tercih edilirler. İki şekilde üretilen bu krom bayrak direkleri içerisinde tepeden dönerli ve klasik sistemler bulunuyor. Farklı uzunluklarda olabilen direkler resmi kurum ve kuruluşlar için bir yükümlülüktür. Krom malzeme metalik bir görünüme sahiptir. Gümüş gibi parlayan bu malzeme, aynı zamanda dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle krom bayrak direği modelleri estetik ve kullanım avantajları bakımından çokça tercih edilirler.

Tepe Dönerli Bayrak Direkleri

Krom bayrak direği nedir araştırmalarınızda tepe dönerli model avantajlı kullanımlara sahiptir. Tepe kısmında yer alan aparat bayrağın 360 derece dönmesini sağlar. Bu da bayrağın buruşması gibi olumsuzluklar yaşanmasının önüne geçer. Bu model krom bayrak direği tasarımlarında halat çelikten olur. Bayrakta içinde yer alır. Özellikle halatın çelik olması çok daha uzun ömürlü kullanımlar sunar. Bayrak direğinin flanş gizleme kapağı bulunur. Bu şekilde tasarlanması görünüm olarak daha estetik bir görüntü oluşturur. Bayrak gerdirme aparatı ile bu krom bayrak direkleri bayrağın pürüzsüz bir şekilde görünmesini sağlar. İstenilen uzunlukta üretimler yapılmaktadır. Kullanım alanlarına göre tasarımlar yapılır.

Dıştan İpli Bayrak Direkleri

Krom bayrak direği nedir çeşitlerinde ikinci bir kullanım klasik stil bayrak direği olarak geçer. Özellikle okullarda kullanılan bu model direkler 304 paslanmak çelikten üretilebiliyor. Bu modellerde halat ip olarak kullanılıyor. Bayrağın göndere çıkarken yavaş yavaş çekilmesini sağlayan bu klasik sistem, krom bayrak direği tasarımları ile daha da kaliteli olabilir. Bu modellerde bayrağın göndere çekilmesinden sonra ip koç boynuzu denilen bayrak direğine sabitlenir. Bu şekilde kullanılan modeller daha nostaljik bir hava yakalamak isteyenler için ideal olabilir. Resmi ve özel tüm kurum ve kuruluşların ihtiyaçları baz alınarak hazırlanan krom bayrak direği üretimleri avantajlı kullanımları ile resmi imajınızı tamamlayacaktır. İstenilen uzunlukta ve tasarımda hazırlanabilen bu direkler krom malzeme ile hazırlandığında çok daha parlak ve uzun ömürlü olarak kullanılacaktır.

​​​​​​​Krom Bayrak Direği Nedir?