EMCI-Logo


​​​​​​​Kamera Direği Çeşitleri

​​​​​​​Kamera Direği Çeşitleri

Kamera direği çeşitleri elektrostatik fırın boyalı olarak ve galvaniz kaplama olarak imal edilmektedir. Üretimlerde dayanıklılığa çok önem verilmektedir. 90 ve 160 km/h rüzgâr hızına dayanıklı olarak üretilen kamera direkleri kullanım alanlarına uygun olarak üretiliyor.

​​​​​​​Kamera Direği Çeşitleri

Kamera direği çeşitleri elektrostatik fırın boyalı olarak ve galvaniz kaplama olarak imal edilmektedir. Üretimlerde dayanıklılığa çok önem verilmektedir. 90 ve 160 km/h rüzgâr hızına dayanıklı olarak üretilen kamera direkleri kullanım alanlarına uygun olarak üretiliyor. Üretimlerde S235, S355 kalitede çelik saç kullanılıyor. 6 ile 16 arasında kenar sayılarına sahip olan direkler emniyet şartnamelerine uygun olarak üretiliyor. Çapları 60 ile 219 aralığında olan kamera direği modelleri kademeli olarak borulardan hazırlanıyor. Dikdörtgen kesitli ve farklı kuru profillerden üretilen bu modeller fabrikalar, AVM’ler, otopark ya da sitelere göre özel olarak hazırlanıyor.

Galvanizli Kamera Direği Üretimleri

Kamera direği çeşitleri uzun ömürlü olması için üretimlerde sıcak daldırma galvaniz kullanılıyor. TS 914 EN ISO 1461 standartlarına uyumlu olarak üretimler yapılmakta ve galvaniz üzerine elektrostatik toz boya uygulanmaktadır. Bu şekilde yapılan üretimlerde kamera direği kullanımları uzun süre dayanıklılık sağlıyor. Hem güvenlik hem de görsellik açısından çok önemli olan bu direkler, pek çok alanda kullanılıyor. Kullanım alanları arasında spor müsabakalarının yapıldığı alanlardan kurumsal firma kullanımlarına kadar pek çok sektör bulunuyor. Kullanım alanında kör nokta bırakmayacak şekilde üretilmesi gereken kamera direği tasarımları ihtiyaca göre üretim planlamaları yapılmaktadır. 360 derece görüş sağlamak amacı ile kurulan direk tasarımları görüş açısını engellemeyecek şekilde olmalıdır.

Masfallı ve Dekoratif Kamera Direkleri

Kamera direği çeşitleri ürünlerinden biri masfallı modellerdir. Kameraya ulaşımın zor olduğu yerlerde kullanılır. Özel çıkrık vasıtası ile kameranın aşağıya indirilip bakım yapılmasını sağlar. Asansörlü ve merdivenli modellerine alternatif olarak üretilmektedir. Diğer cihazların bakım ve onarım ihtiyacı olduğunda bu kamera diğeri ürünleri daha kolay bakım yapılmasına imkan tanır. Dekoratif modeller ise kullanım alanlarına uyumlu olarak tasarlanır. Kalite ve dayanıklılık bakımından sağlam olan bu ürünler, estetik tasarımları ile de bulundukları alanlardaki mimariyi tamamlar. Kullanım alanlarına göre poligonal ya da kare kamera direği uygulamaları olarak tasarlanabiliyor. TSE ve uluslararası standartlara göre üretilen modeller modern, rüstik ya da farklı dekoratif tasarımlarda sunulabiliyor. İhtiyaçlara uygun çözümler olarak tasarımları yapılıyor.

​​​​​​​Kamera Direği Çeşitleri