EMCI-Logo
10 YAŞINDA

​​​​​​​Bayrak Direği Çeşitleri

​​​​​​​Bayrak Direği Çeşitleri

Bayrak direği çeşitleri dış mekânlarda kullanılmakta ve paslanmaz özelliklerde üretilmektedir. Farklı ebatlarda bulunan bayrakları tutmak için kullanılır. Kullanım şekline göre bu direkler farklı malzemelerden üretilebiliyor.

​​​​​​​Bayrak Direği Çeşitleri

Bayrak direği çeşitleri dış mekânlarda kullanılmakta ve paslanmaz özelliklerde üretilmektedir. Farklı ebatlarda bulunan bayrakları tutmak için kullanılır. Kullanım şekline göre bu direkler farklı malzemelerden üretilebiliyor. Kullanılan bayrak direği modelleri ile bayrakların salınımını sağlıyor. Resmi ve özel kurumların önlerinde yer alan bu direkler kaliteli bir şekilde üretilmelidir. Olumsuz mevsim şartlarına göre üretilen direkler, uzun yıllar aynı sağlamlıkta kullanılabilmektedir. Galvaniz direk olarak ta üretilebilen bayrak direkleri içten ve dıştan halatlı bayrak direkleri olarak iki kısımda incelenebilir.

İçten ve Dıştan Halatlı Bayrak Direkleri

Bayrak direği çeşitleri içten ve dıştan halatlı olarak üretiliyor. İçten halatlı sistemlerde sonsuz dönerli ırgat ve dönerli elektrikli motor sistemi bulunuyor. Bu sistemlere sahi bayrak direği modelleri için talep edilen şartname ve ölçülere göre üretimler yapılıyor. Dıştan halatlı sistemlerde ise tepeden makaralı olarak üretimler yapılıyor. 10 metre ve üzeri direklerde paslanmaz çelik halatlar yer alıyor. Bu sistemlerde 3 metreden başlayan bayrak direği ölçüleri 120 metreye kadar çıkabiliyor. Üretimlerde belirtilen kriterler ve şartnameler baz alınıyor. Bayrak direğinin diğer bir adı da gönder olmaktadır. Göndere çekilen bayrak, direğin en üst noktasına kadar çekilmiştir. Bayrak asma mekanizmalarına bakıldığında ise pek çok model bulunur. Uzaktan kontrollü bayrak asma mekanizması özellikle yüksek binalara bayrak asma işlemi için daha güvenli bir sistem olacaktır. Kullanım alanlarına göre sistemlerde değilebilir.

Bayrak Direği Üretimi

Bayrak direği çeşitleri tüm resmi kurumlarda yer alır. Resmi kurumların kapılarında bayrağımızın dalgalanması kurumlar üzerine önemli bir sorumluluktur. Resmi kurumlarda makam odalarında yer alan küçük bayraklar içinde kullanılabilen bayrak direği üretimleri çok büyük kurumların kapısının önünde çok uzun yüksekliklerde de kullanılabilir. Üretimler direklerin dış mekanlarda kullanılması üzerine tasarlanmakta ve uzun yıllar kullanılacak şekilde kaliteli olmasına özen gösterilmektedir. Üretimlerde:

* paslanmaz çelik kullanımı

* direğin boru kalınlığı

* bayrağın resmi törenlerde göğe çekilmesinde kullanılan halatın kaliteli olmasına özen gösterilmektedir. Dekoratif direk, iç mekan kullanımları, dış mekan kullanımları, üretimlerde kullanılan malzeme ve direk uzunluklarına göre bayrak direği fiyatları değişmektedir.

​​​​​​​Bayrak Direği Çeşitleri