EMCI-Logo


​​​​​​​Aydınlatma Direği Çeşitleri

​​​​​​​Aydınlatma Direği Çeşitleri

Aydınlatma direği çeşitleri karanlık ortamların aydınlatılmasında kullanılır. Özellikle şehirlerin aydınlatılması hem kullanışlılık, hem de görsel bakımından çok önemlidir. Sadece geceyi aydınlatmakla kalmayan aydınlatma direkleri aynı zamanda sokak ve caddeleri yaşayan bir şehre çevirir.

​​​​​​​Aydınlatma Direği Çeşitleri

Aydınlatma direği çeşitleri karanlık ortamların aydınlatılmasında kullanılır. Özellikle şehirlerin aydınlatılması hem kullanışlılık, hem de görsel bakımından çok önemlidir. Sadece geceyi aydınlatmakla kalmayan aydınlatma direkleri aynı zamanda sokak ve caddeleri yaşayan bir şehre çevirir. Farklı model direkler ile kullanım alanlarında üst düzey faydalar elde edilebilir. Yapılan aydınlatmalar ile gece boyunca şehir daha aydınlık ve canlı hale gelebilir. Özellikle dekoratif aydınlatma direği tasarımları şehre marka imajı kazandırır. Farklı kullanım alanları için tasarlanan direk modelleri bulunur. Bunlar poligon, dekoratif ve solar aydınlatma direkleridir. Kullanım alanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanan çeşitler, tasarımları ile de görsel anlamda beklentileri karşılamaktadır. Hoş konseptler oluşturarak kullanım alanlarına başarılı imajlar katmaktadır.

Poligon Aydınlatma Direği Özellikleri

Aydınlatma Direği Çeşitleri içerisinde Tedaş standartlarına uygun olarak üretilen poligon modelleri; poligon, boru ve konik olarak tasarlanır. Sıcak daldırma galvaniz üzerine elektrostatik toz boyama işlemi ile hazırlanan modeller dayanıklı olmalarının yanında görsel açıdan da tasarımları zenginleştirerek sunulmaktadır. Bu Poligon aydınlatma direği modelleri şu alanlarda kullanımı uygundur:

* cadde ve sokak aydınlatmaları

* Stadyum ve projektör aydınlatmaları

* Kamera ve başüstü aydınlatmaları

Çevre dostu teknolojiler ile aydınlatma direği imalatları yapılmaktadır. Yapılan bu sistemler sayesinde kaza oranları düşer ve güvenlik açısından daha güvenli ortamlar oluşturulur. Bu da toplum huzurunun korunmasına pozitif katkılar sunacaktır.

Dekoratif ve Solar Aydınlatma Direkleri

Aydınlatma Direği Çeşitleri içerisinde tasarımları ön plana çıkan modeller arasında dekoratif modeller yer alır. Müşteri taleplerine göre armatür, led gibi aydınlatma sistemleri ile cadde, sokak ve yol aydınlatmaları ile çözümler üretilir. Yaşam alanlarına estetik katan bu modeller, LED teknoloji ve özel çalışmalar ile farklı tasarımlarda hazırlanmaktadır. Çevreye olan katkıları ile de tercih edilen aydınlatma direkleri daha çok şehir içi alanlarda tercih edilmektedir. Bunların yanında solar modellerde güneş enerjili sistemler olarak oldukça ekonomik kullanımlar oluşturur. Güneş enerjisi pek çok alanda kullanılmaya başlandığı günümüzde solar aydınlatma direği modelleri ile de elektrik hattına uzak bölgelerde kendi enerjisini kendi temin eden sistemler olarak tercih edilebilir. Ekonomik açıdan çok büyük faydaları bulunan bu sistemler, enerji akımına gerek duymadan çalışmaktadır.

​​​​​​​Aydınlatma Direği Çeşitleri