EMCI-Logo


Dış Cephe Lambaları

Dış Cephe Lambaları

Birçok kişi, binaların makyajının binaların dışında kullanılmakta olan dış cephe malzemeleri olmadığını düşünür. Ahşap, metal, boya ve benzeri unsurlar yapıya de birleşik olan unsurları olduğu için yapılan makyajı olarak sayılmaz. Bu yüzden de aydınlatmalar, yapıların makyajı durumundadır. Yani dış cephe lambaları, yapıların güzel görünmesini sağlayan ya da çirkin görülmesine neden olan unsurdur.

Dış Cephe Lambaları

Dış Cephe Lambaları

Birçok kişi, binaların makyajının binaların dışında kullanılmakta olan dış cephe malzemeleri olmadığını düşünür. Ahşap, metal, boya ve benzeri unsurlar yapıya de birleşik olan unsurları olduğu için yapılan makyajı olarak sayılmaz. Bu yüzden de aydınlatmalar, yapıların makyajı durumundadır. Yani dış cephe lambaları, yapıların güzel görünmesini sağlayan ya da çirkin görülmesine neden olan unsurdur. Dış cephe lambaları sayesinde sokaklarda bulunmakta olan binalar çok daha güzel bir görünüme sahip olurken sokaklar ayrı bir renk kazanıyor. Bazı yerler ise mimari ve estetik öncelikle hala aldığından turistik yerler halini alıyor. Peki dış cephe aydınlatma teknikleri nelerdir? Dış cephe aydınlatma fiyatları ne kadardır? bu ve buna benzer sorular hakkında bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Cephe Aydınlatma Teknikleri Nelerdir?

Mimari tasarımcı, yapının yüzey ve dokularına bakarak hangi aydınlatma tekniğinin uygun olduğuna karar verir ve karar verdiği tekniği uygular. Mimari tasarımcıların aralarında seçim yapması gereken cephe aydınlatma teknikleri şunlardır:

  • Duvar yıkama (sıyırma- boyama)
  • Silüet aydınlatma
  • Kontur aydınlatma
  • Medya cephe aydınlatma
  • Vurgu aydınlatması
  • Geçirgen ışıklılık

Şehirlerimizde en çok tercih edilen cephe aydınlatma tekniği, medya cephe tekniğidir. Cephe aydınlatması yaparken en önemli detay, arada arıza vermiş bölümlerin olmadığı bütünlük içinde bulunan ürün ve markalar tercih ediliyor. Tak ve unut prensibine göre de dış cephe lambası kalitesi belirlenebilmektedir.

Dış Cephe Lambası Fiyatları Ne Kadardır?

Dış cephe lambası fiyatları, günden güne değişiklik gösterir. Bu nedenle dış cephe lambası fiyatları hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. dış cephe lambası modelleri de dış cephe lambası fiyatlarında belirli bir etkiye sahiptir. Dış cephe lambası miktarı arttıkça genellikle dış cephe lambası fiyatları da artış gösterir. Bununla beraber dış cephe lambası rengine bağlı olarak da dış cephe lambası fiyatlarında artış ya da azalış gözlenebilir. Bu nedenle dış cephe lambası fiyatları hakkında kesin bir bilgi edinmek istiyorsanız firmamızın Emci adlı web sitesinden iletişim bilgilerimize ulaşıp dış cephe lambası fiyatları hakkında uzman olan kişiler tarafından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Dış Cephe Lambaları