EMCI-Logo
Bayrak Direği

Bayrak Direği

Bayrak Direği

Bayrak Nedir?

Bayrak Nedir? Ülke ve kurumları temsil eden kumaşlara bayrak denir. Bayrak, ülkeler için ayrı bir öneme sahiptir. Ülkelerin bağımsızlıklarını simgeler. Bayraklar, genellikle dikdörtgen şekilde üretilmektedirler. Dünya üzerinde Birleşmiş Milletlere (BM) göre tam 192 ülke bağımsız olarak var olduğu bilinmektedir. 192 ülkenin kendine özgü renk ve sembollerden oluşan bayrakları vardır. Ayrıca tüm kurum veya özel kuruluşlarda bayrak sahibi olabilmektedirler. Bayrak direği de bayrağın asıldığı direğe verilen addır.

Bayrak Direği Nedir?

Bayraklar genellikle, direk vasıtasıyla yukarıda yer almaktadırlar. Bu şekilde bayrakların salınımı sağlanır. Bayrak direği nedir? Sorusunun cevabı ise; bayrak direği yani bayrakların çekildiği ve salınımın sağlandığı uzun direklere denmektedir. Türkiye’de EMCİ Endüstri tarafından profesyonel bir şekilde bayrak direği üretilmektedir. Bayrak direkleri galvanizli direk olarak da üretilebilmektedir.

İçten Halatlı Bayrak Direği:

İçten halatlı bayrak direği sistemlerinde, sonsuz dönerli ırgat ve sonsuz dönerli elektrikli motor sistemli olmak üzere iki çeşitte üretilmektedir.  Talep edilen ölçü ve şartnamelere istinaden üretilebilmektedir.

Dıştan Halatlı Bayrak Direği:

Dıştan halatlı bayrak direği sistemi ise tepeden makaralı şekilde üretilmektedir. 10 metre ve üzeri direklerde paslanmaz çelik halat kullanılmaktadır. 3 metre bayrak direği,4 metre bayrak direği,5 metre bayrak direği,10 metre bayrak direği,12 metre bayrak direği,25 metre bayrak direği başta olmak üzere 120 metreye kadar talep edilen kriterlere ve şartnameye üretilmektedir.

Bayrak Direği

Bayrak direği yukarıda anlatıldığı gibi çok öneme sahip bir sistemdir. Bu kapsamda bayrak direği üretimi işinin ehli firmalarca yapılmalıdır. EMCİ Endüstri, Bayrak direği alnında uzman personeliyle önemli bayrak direği işlerine imza atmaktadır. Bu kapsamda Kazakistan’ın ülke çapında en büyük bayrağını dalgalandıran bayrak direği, EMCİ Endüstri tarafından kusursuz bir şekilde imal edilmiş ve ülkenin en önemli noktasına montajını başarı ile gerçekleştirmiştir. Bu atılımlarla birlikte bayrak direği üretimde dünya markası olabilmek için ilerleyen EMCİ, yurtdışında birçok ülkeden ve yurtiçinden önemli teklifler sunulmaktadır. EMCİ Endüstri bayrak direği imalatı sektöründe yakalamış olduğu başarıla ülkemizde birçok şehirde EMCİ'nin imal ettiği direkler kullanılmaktadır. Her medeniyet kendini var ettikten sonra bu varlığını sembolize edecek figürlere başvurur. Bu durum medeniyet veya ülkelerle de sınırlı değildir. Nitekim her kurum  veya kuruluş da var olduktan sonra kendini temsil edecek arma, flama, amblem gibi figürler kullanır ve bu sembollere büyük önem atfeder. Ancak ülkelerin kullandığı bayrak bu figürlerden daha öte anlam taşımakta, çoğu zaman ülkenin bağımsızlığını, sözkonusu  bağımsızlık için milletin verdiği mücadeleyi  anlatan manevi bir değer olarak kabul edilmektedir. Hatta ülke bayrakları, temsil ettikleri ülkelerle özdeşleştirilerek kutsanırlar. Ülkenin farklı değerlerini bir arada tutan, her vatandaşını kendini ait hissettiği bir üst kimliği temsil etmesi nedeniyle ülke bayrakları bütünleştiricidir. Ayrıca ülkelerin şan, şöhret, kahramanlık, şeref, asalet  gibi pek çok  ulvi özelliğini temsil ettiğine inanılan bayrakların yerden yüksekte olması, en geniş alan, uçsuz bucaksız yer olarak düşünülen gökyüzüne doğru dalgalanmasına önem vererek çeşitli uzuluklarda bayrak direği kullanmaktadırlar. Bu çoğu zaman ülkelerin tarihine, ülkeyi vatan yapan şehitlerin emanetine duyulan saygının da göstergesi kabul edilir. Öyle ki, bayrakların indirilmesi sadece matem günlerinde ve yalnızca bayrak direği yarısına kadar indirilmek suretiyle gerçekleştirilir.  

Paslanmaz Dış Mekan Bayrak Direği

Paslanmaz dış mekan bayrak direği ve bayrak direğinin boyu müşterilerin taleplerine göre değişmektedir. EMCİ Endüstri; 4 metre bayrak direği ile 25 metre bayrak direği arasındaki tüm boyutlarda bayrak direği üretebilmektedir. Bunun haricinde ki bayrak direklerini de üretebilmekteyiz. En çok tercih edilen 5 metre bayrak direği ve 10 metre bayrak direği üretimlerini de yapabilmekteyiz. Zorlu hava şartlarına karşı özenle en son teknolojik alt yapı kullanılarak paslanmaz dış mekan bayrak direği üretilmektedir. EMCİ Endüstri olarak paslanmaz dış mekan bayrak direği İzmir, İstanbul, Ankara ve Diyarbakır gibi Türkiye'nin her bölgesine hizmet sağlayabilmekteyiz. Ayrıca yurtdışında da bayrak direği taış ve montaj hizmetlerimiz bulunmaktadır. EMCİ Endüstri olarak; demir bayrak direği, krom bayrak direği, galvanizli bayrak direği, poligon bayrak direği gibi birçok bayrak direği tarafımızca uygun fiyatlarla üretilmektedir. EMCİ Endüstri, yurt dışı ve yurt içinde bayrak direği üretimi, satışı ve montajı yapmaktadır. 9000 metrekare üretim sahasında krom bayrak direği gibi çeşitli bayrak direği üretimleri yapmaktadır. Zorlu hava şartlarına dayanıklı olacak şekilde galvaniz bayrak direği üretimi de yapılabilmektedir. Ayrıca çıkma bayrak direği satışları yapan firmalarda bulunmaktadır. Galvaniz bayrak direği Ankara ilinde tarafımca üretilmektedir. Bayrak direği içten halatlı ve dıştan halatlı olmak üzere 2 (iki) çeşitte üretilebilmektedir.

Bayrak Direği Fiyatları

EMCİ Endüstri, Türkiye'de ve yurtdışında faaliyetlerine emin adımlarla devam etmektedir. Kazakistan'ın en büyük bayrak direği, EMCİ Endüstri tarafından üretilmiştir.  Ayrıca bayrak direği aparatları da üretilebilmektedir. EMCİ Endüstri, uzman kadrosu ve profesyonel işçilik ile kaliteli bayrak direği üretimlerini gerçekleştirmektedir. Bayrak direği fiyatları İzmir, Ankara ve İstanbul fark etmeksizin taleplerinize istinaden standart fiyat politikası ile üretilmektedir. Bayrak direği fiyatları ile iç mekan bayra direği fiyatları, dekoratif direk gibi bayrağın üretiminde kullanılacak malzeme ve bayrak direğinin uzunluğuna göre değişmektedir. 10 metre bayrak direği fiyatları ve 12 metre bayrak direği fiyatları için müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Piyasadaki en uygun fiyatları kurmuş olduğumuz teknolojik sistemler ile sağlayabilmekteyiz. 4 metre bayrak direği fiyatları veya 5 metre bayrak direği fiyatları için iletişim hattımızdan müşteri temsilcimize ulaşarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bayrak Direkleri

EMCİ Endüstri, bayrak direkleri ile kurulduğu günden buyana, gelişen teknolojiyi takip etmekte, yenilikçi adımları tesislerinde kullanmak için gerekli düzenleri yapmaktadır. EMCİ, 2013 yılında yıllık 300 ton üretim kapasitesinden şu anda yıllık 3200 tonluk ciddi bir üretim kapasitesine ulaştırmayı başarmıştır. Nicelik olarak kayda değer bu yükselişin, nitelik olarak da benzer performansı göstermesi, sektörde lider firmalardan birisi olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. EMCİ; 9000 m2 alan içinde bulunan elektrostatik toz boyama tesisleri ürün kalitesini artırmakla kalmamış, bayrak direkleri sistemlerinin çok daha uzun ömürlü hale gelmesini sağlamıştır. Bayrak direkleri ve diğer tüm direk çeşitleri için EMCİ çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bayrağın Asıldığı Direğin Adı Nedir?

Yukarıda açıklanan bayrak direğinin diğer adına gönder denir. Bayrağın asıldığı direğin adı nedir? sorusunun cevabı gönderdir. Bayrak göndere çekildi, denildiğinde bayrağın direğin üst noktasına çekildiği manasına gelmektedir.

Bayrak Asma Mekanizması Nedir?

Birçok bayrak asma mekanizması vardır. Uzaktan kontrollü bayrak asma mekanizması ile kolaylıkla yüksek binalarda bayrak asma işlemi gerçekleştirilir. Böylece riski ortadan kaldırılmış olur

Bayrak direği, paslanmaz dış mekan bayrak direği ve uygun 4 metre, 5 metre, 12 metre,10 metre bayrak direği fiyatları ile üretilmektedir.

Diğer Sayfalar

Kamera Direği

Devamını Oku

Aydınlatma Direği

Devamını Oku

Galvanizli Direk

Devamını Oku

Projektör Direği

Devamını Oku

Krom Bayrak Direği

Devamını Oku

Dekoratif Direk

Devamını Oku

Asansörlü Direk

Devamını Oku