EMCI-Logo


Aydınlatma ve Projektör Direkleri

Aydınlatma ve Projektör Direkleri

Portatif merdivenli projektör direkleri genellikle daha geniş alanların aydınlatılması için kullanılan metal yapısında ve yapı içeriğinde galvanizi barındıran ve genellikle poligon tarzda üretilen direklerdir. Bu direklerde bakım ve temizliğin kolaylığı için müşteri taleplerine uygun tasarımlar ve yine bu taleplere uygun imalatlar gerçekleştirilmektedir.

Aydınlatma ve Projektör Direkleri

Günümüzde aydınlatma ve aydınlatma teknolojileri için pek çok farklı yöntem ve sistem kullanılmaktadır. Bunlardan bazılarına değinecek olmamız gerekirse örnek verelim asansörlü projektör direği koruma merdivenli projektör direği poligon aydınlatma direği portatif merdivenli projektör direği gibi pek çok farklı aydınlatma ve projektör direkleri seçenekleri bulunmaktadır. Koruma merdivenli projektör direği sisteminde insanların projektörlerde ya da yukarıdaki aydınlatma lambalarında herhangi bir işlemi gerçekleştirebilmeleri için yukarı çıkmaları gerektiğinde, bu merdivenler ve bu koruma merdivenleri vasıtasıyla rahatlıkla yukarı çıkıp projeksiyon ve lambalarda gerekli işlemleri ve tamir tadilatları ya da bakım ve temizlikleri gerçekleştirebileceklerdir.

Portatif merdivenli projektör direkleri genellikle daha geniş alanların aydınlatılması için kullanılan metal yapısında ve yapı içeriğinde galvanizi barındıran ve genellikle poligon tarzda üretilen direklerdir. Bu direklerde bakım ve temizliğin kolaylığı için müşteri taleplerine uygun tasarımlar ve yine bu taleplere uygun imalatlar gerçekleştirilmektedir. Bir diğer sistemden bir tanesi olan portatif merdivenli projektör direği sisteminde ise genellikle kullanım alanı olarak spor alanları ki bunlara halı sahalarda dahildir karayolları otobanlar kavşak ve havaalanları şehir meydanları ya da mahalle meydanları köy meydanları gibi yerlerde insanlar için istenen seviyelerde aydınlatma sağlayabilen bir aydınlatma direği çeşitidir.

Bir de ayrıca asansörlü projektör direği vardır ki bu günümüzün en kullanışlı sistemlerinden bir tanesi ve en güvenli sistemlerinden bir tanesidir çünkü bu sistemde insanların ya da bakım onarım elemanlarının teknikerlerinin lambaya ya da projektöre çıkması yerine projektörün ya da lambaların Bir asansör sistemi vasıtasıyla aşağı indirilip bakımlarının ve onarımlarının aşağıda gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu sistem diğerlerine göre biraz daha maliyetli olsa da insan güvenliği önemsenen insanın sağlığının önemsendiği her bir alanda mutlak suretle kullanılması gereken sistemlerden bir tanesidir. Bu sistemlerde mutlak surette insanlar için güvenlik birinci sıraya almış olup bu yüzden üzerinde farklı çeşitte mühendislerinde çalışmasıyla asansörlü projektör direği imalatları gerçekleştirilmektedir. Bu sistemler avrupa standartlarında olan sistemlerdir. Bu yüzden insanlar için vazgeçilmez özelliklere sahiptir. Bu özellikleri de insanların güvenlikleri esas alınarak yapılmıştır.

Aydınlatma ve Projektör Direkleri