EMCI-Logo


Bayrak Direği Ankara

Bayrak Direği Ankara

Bayrak direklerinin çoğunda kullanılan paslanmaz çelik özelliği hava koşullarından kaynaklı olarak dış alanda su ile temas ettiği noktada kokmasına, renk değiştirmesine ve içten içe çürümesine engel olacaktır. Direklerinde oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda bakım ve onarımı da rahatlıkla sağlanabilmektedir.

Bayrak Direği Ankara

Bayrak direklerinin çoğunda kullanılan paslanmaz çelik özelliği hava koşullarından kaynaklı olarak dış alanda su ile temas ettiği noktada kokmasına, renk değiştirmesine ve içten içe çürümesine engel olacaktır. Direklerinde oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda bakım ve onarımı da rahatlıkla sağlanabilmektedir. Kullanılan malzemelerin yedek olarak temin edilmesi ve bu konuda uygun fiyatlarla ürün temini yapılabilmesi büyük bir rahatlık ve kolaylık da sunmaktadır. Bayrak direğinin önemi özellikle ulusal ve uluslararası alanda yapılacak müsabakalarda, turnuvalarda ve yarışlarda ülkenin temsil edilebilmesi adına kullanılabilmeye fırsat sunmaktadır. Özel törenlerde, merasimlerde ve okullarda da sıklıkla kullanılarak Türk bayrağının göklerde dalgalanmasına katkı sağlamaktadır. 

Bilinenin aksine bayrağın ve bayrak direklerinin kullanıldığı bir yerde deniz taşıtlarıdır. Bunun önemi ise o taşıtın hangi ülkeye ait olduğunun fark edilmesi ve ayrımının yapılmasını sağlar. Özellikle bir kulübe ait deniz taşıtı ile yapılan seyahatlerde ayrım yapılabilmesini sağlayacak bayrak direği oluşturulmuş armanın taşınmasına yardımcı olur. Uygun olmayan hava koşullarında denizde seyahat eden, avlama yapmak için denize açılmak durumunda kalan bütün taşıtların aralarında oluşturdukları özel bir bayrak simge olarak deniz taşıtına tutturulur. Bunu sağlayan yine bayrak direğidir. Bayrak direklerinin oynar başlıklı ve istenildiği anda rahatlıkla aşağı indirilerek yukarı çıkarılması istemede denizcilikte bir selamlaşma işareti olarak kullanılmaktadır. Bayrak yarıya indirildiğinde ve tekrar aynı hizada yukarıya çıkarıldığında simgesel olarak selam verme işareti sayılmaktadır. 

Bazı durumlarda hava şartlarının uygunsuz oluşundan kaynaklı olarak ve bazen de gemi korsanı adı verilen zararlı kişilerle karşılaşıldığında denizde tehlikenin var olduğunu hem ulusal hem de uluslararası alanda ifade edebilmek için özel bir bayrak bulunur. Tehlike bayrağı olarak ifade edilen bu bayrağın göklere çekilebilmesi ve rahatlıkla kontrol edilebilmesi için yine bayrak direğine ihtiyaç bulunmaktadır. Teknede kullanılan bayrak direkleri özellikle kötü hava koşullarının sürekli olarak yaşandığı bu yerde kullanım yönüyle rahatlık ve kolaylık sunmaktadır. Özel olarak üretilmiş krom malzemeleri veya alüminyum gövdeye sahip bayrak direkleri sayesinde en sert hava koşulları kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Bu uzun yıllar kullanabilmeyi de sağlar. Üretimi yapılırken bayrak direği üzerinde özel olarak halka alanları bulunur. Buralardan birbirine tutturulan diğer ek malzemeler yine aynı alandan sökümü uygulanarak rahatlıkla montajı ve demontajı yapılabilmektedir.

Bayrak Direği Ankara