EMCI-Logo


Bayrak Direği

Bayrak Direği

Bayrak Direği

Bayrak Nedir?

Bayrak Nedir? Ülke ve kurumları temsil eden kumaşlara bayrak denir. Bayrak, ülkeler için ayrı bir öneme sahiptir. Ülkelerin bağımsızlıklarını simgeler. Bayraklar, genellikle dikdörtgen şekilde üretilmektedirler. Dünya üzerinde Birleşmiş Milletlere (BM) göre tam 192 ülke bağımsız olarak var olduğu bilinmektedir. 192 ülkenin kendine özgü renk ve sembollerden oluşan bayrakları vardır. Ayrıca tüm kurum veya özel kuruluşlarda bayrak sahibi olabilmektedirler. Bayrak direği de bayrağın asıldığı direğe verilen addır. Bayrak direği kullanım alanlarındaki bayraklara göre farklı ebatlarda üretilmektedir. Kullanım şekline bağlı olarak malzeme seçimleri de farklıdır. Üretimlerde kalite ve estetik bir arada tasarlandığında çok daha uzun ömürlü ve kalıcı kullanımlar elde edilebilir. Dış mekanlarda paslanmaz bayrak direği modelleri öne çıkar. Olumsuz hava şartlarına göre dayanıklılık sağlaması için paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. Gelen taleplere göre de imal edilen bayrak direkleri 4 ile 25 metre aralığında olabiliyor. En fazla kullanılan boyutlar ise 5 ile 10 metre modellerdir. Demir, krom, galvanizli, poligon malzemelerden de üretilebiliyor. Özellikle galvanizli modeller olumsuz hava şartlarına karşılık uzun yıllar dayanıklılık sağlamaktadır.

Bayrak Direği Nedir?

Bayraklar genellikle, direk vasıtasıyla yukarıda yer almaktadırlar. Bu şekilde bayrakların salınımı sağlanır. Bayrak direği nedir? Sorusunun cevabı ise; bayrak direği yani bayrakların çekildiği ve salınımın sağlandığı uzun direklere denmektedir. Türkiye’de EMCİ Endüstri tarafından profesyonel bir şekilde bayrak direği üretilmektedir. Bayrak direkleri galvanizli direk olarak da üretilebilmektedir. EMCİ Endüstri, bayrak direkleri ile kurulduğu günden buyana, gelişen teknolojiyi takip etmekte, yenilikçi adımları tesislerinde kullanmak için gerekli düzenleri yapmaktadır. EMCİ, 2013 yılında yıllık 300 ton üretim kapasitesinden şu anda yıllık 3200 tonluk ciddi bir üretim kapasitesine ulaştırmayı başarmıştır. Nicelik olarak kayda değer bu yükselişin, nitelik olarak da benzer performansı göstermesi, sektörde lider firmalardan birisi olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. EMCİ; 9000 m2 alan içinde bulunan elektrostatik toz boyama tesisleri ürün kalitesini artırmakla kalmamış, bayrak direkleri sistemlerinin çok daha uzun ömürlü hale gelmesini sağlamıştır. Bayrak direkleri ve diğer tüm direk çeşitleri için EMCİ çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

İçten Halatlı Bayrak Direği:

İçten halatlı bayrak direği sistemlerinde, sonsuz dönerli ırgat ve sonsuz dönerli elektrikli motor sistemli olmak üzere iki çeşitte üretilmektedir.  Talep edilen ölçü ve şartnamelere istinaden üretilebilmektedir.

Dıştan Halatlı Bayrak Direği:

Dıştan halatlı bayrak direği sistemi ise tepeden makaralı şekilde üretilmektedir. 10 metre ve üzeri direklerde paslanmaz çelik halat kullanılmaktadır. 3 metre bayrak direği,4 metre bayrak direği,5 metre bayrak direği,10 metre bayrak direği,12 metre bayrak direği,25 metre bayrak direği başta olmak üzere 120 metreye kadar talep edilen kriterlere ve şartnameye üretilmektedir.

Bayrağın Asıldığı Direğin Adı Nedir?

Yukarıda açıklanan bayrak direğinin diğer adına gönder denir. Bayrağın asıldığı direğin adı nedir? sorusunun cevabı gönderdir. Bayrak göndere çekildi, denildiğinde bayrağın direğin üst noktasına çekildiği manasına gelmektedir. Birçok bayrak asma mekanizması vardır. Uzaktan kontrollü bayrak asma mekanizması ile kolaylıkla yüksek binalarda bayrak asma işlemi gerçekleştirilir. Böylece riski ortadan kaldırılmış olur.

Bayrak Direği Fiyatları

Bayrak direği içten ve dıştan halatlı olarak üretilebiliyor. İçten halatlı modellerde sonsuz dönerli ırgat ve motor sistemleri olarak iki çeşitte imalatlar yapılıyor. Ayrıca taleplere göre de farklı ölçülerde üretimler yapılmaktadır. Dıştan halatlı modellerde ise tepeden makaralı şekilde bir sistem oluşturuluyor. Kullanılan malzeme ve ölçülerine göre bayrak direği fiyatları değişebiliyor. 10 metre ve üzerin taleplerde paslanmaz çelik hala kullanımı önemlidir. 3, 4, 5, 10, 12 ve 25 metre uzunluklarında üretilebilen bu modeller talep edilen kriterler dışında belirli şartnamelere uygun şekilde tasarlanmaktadır. Genel olarak bayrak direği fiyatı uzun ömürlü kullanımları baz alındığında oldukça ekonomik aralıklarda yer alır. Paslanmaz çelik modellerde rüzgar yönünde sonsuz dönerli tepe mekanizmalı olarak imalatlar yapılabiliyor.

Bayrak Direği Kullanım Alanları

Bayrak direği modelleri bir eşyadan çok özgürlüğün sembolü olarak görüldüğü için manevi değeri bulunan objeler olmaktadır. Pek çok alanda kullanılabiliyor. Okul bahçelerinde çeşitli kurum ve kuruluşların girişlerinde kullanılır. Resmi pek çok kuruluşların girişinde bayrak direkleri bulunur. Askeri birliklerde de iki çeşit bayrak direği modeli bulunur. Bunlardan biri birliğin bağlı olduğu kuvvetin bayrağı olurken diğeri Türk bayrağıdır. Ulusal ve uluslararası iş yapan firmalarda da kendi logolarını bulunduğu bayrağı ve Türk bayraklarının kullanılabilmesi için direkler kullanılır. Makam araçları ve odaları gibi iç mekanlarda daha kısa boyutlarda bayrak direği modelleri bulunur. Bazı özel taleplerde 100 metre üzerinde üretimlerde yapılabiliyor. Samsun Kavak ilçesinde bulunan 116 metrelik direk bu alanda ekstrem yüksekliğe sahip özel üretim modellere örnek gösterilebilir.

Bayrak nedir? Bayrak direği nedir? Bayrak direği, 4 metre, 5 metre, 12 metre, 10 metre bayrak direği, uygun bayrak direği fiyatları, kaliteli, uygun fiyat, galvaniz, paslanmaz bayrak direği üretim, imalat ve satışı sunuyoruz.

Diğer Sayfalar

Kamera Direği

Devamını Oku

Aydınlatma Direği

Devamını Oku

Galvanizli Direk

Devamını Oku

Projektör Direği

Devamını Oku

Krom Bayrak Direği

Devamını Oku

Dekoratif Direk

Devamını Oku

Asansörlü Direk

Devamını Oku

Tabela Direği Nedir ?

Devamını Oku

Park Bahçe Aydınlatma Direkleri

Devamını Oku